Klar lager          Distributør          Be om et tilbud
Monel K500 Thermal Coating Wire | Nedbørsherdet for bilindustrien
Du er her: Hjem » Produkter » Termisk sprøytetråd » Monel K500 Thermal Coating Wire | Nedbørsherdet for bilindustrien

lasting

Del til:
Facebook delingsknapp
twitter-delingsknapp
linjedelingsknapp
wechat-delingsknapp
linkedin delingsknapp
pinterest delingsknapp
whatsapp delingsknapp
del denne delingsknappen

Monel K500 Thermal Coating Wire | Nedbørsherdet for bilindustrien

Monel K500 termisk beleggstråd er en førsteklasses nedbørsherdet nikkel-kobber-legering designet spesielt for høyytelses termisk sprøyting i bilindustrien. Denne robuste ledningen tilbyr eksepsjonell korrosjonsmotstand, overlegen mekanisk styrke og forbedret holdbarhet under ekstreme forhold. Ideell for bildeler som krever beskyttende belegg, Monel K500 sikrer langvarig ytelse mot slitasje, oksidasjon og miljøforringelse.
  • Inconel 625, Ni95Al5 , 45CT , Monel 400,k500, Cr20Ni80 ,HC-276

  • DLX

  • Lys, oksidert

  • ISO9001

  • 5 kg

  • 7-20 dager

Tilgjengelighet:

Produktbeskrivelse

Oversikt : Monel K500 Super Alloy Termisk sprøytetråd

Termisk sprøytetråd

Beskrivelse av  Monel K500 Termisk sprøytetråd

Monel K500 termisk beleggstråd er en førsteklasses nedbørsherdet nikkel-kobber-legering designet spesielt for høyytelses termisk sprøyting i bilindustrien. Denne robuste ledningen tilbyr eksepsjonell korrosjonsmotstand, overlegen mekanisk styrke og forbedret holdbarhet under ekstreme forhold. Ideell for bildeler som krever beskyttende belegg, Monel K500 sikrer langvarig ytelse mot slitasje, oksidasjon og miljøforringelse. Konstruert gjennom nedbørsherdeprosesser, gir den en pålitelig løsning for termiske spraybelegg som forlenger levetiden til bilkomponenter som motordeler, eksossystemer og chassiselementer. Med sin unike sammensetning skiller denne termiske ledningen av nikkellegering seg ut i bilproduksjon for å levere kostnadseffektiv overflatebeskyttelse av høy kvalitet.

TERMISK SPRAYTRÅDTERMISK SPRAYTRÅD

Funksjon av Monel K500 Alloy Wire

  • Høy korrosjonsbestandighet i bilmiljøer

    Monel K500 termisk sprøytetråd utmerker seg ved å motstå saltvann, syrer og alkaliske forhold, noe som gjør den perfekt for bilbelegg i tøffe geografiske områder som kystområder eller industrisoner.

  • Forbedret styrke via nedbørsherding

    Denne nikkellegeringstråden gjennomgår aldersherding for å oppnå overlegen strekkstyrke og hardhet, ideell for bildeler utsatt for mekanisk stress og termisk sykling.

  • Utmerket termisk spraykompatibilitet

    Designet for lysbuesprøyting og flammesprøytingsmetoder, Monel K500 sikrer jevn beleggvedheft på bilunderlag, reduserer defekter og forbedrer overflateintegriteten.

  • Overlegen slitasje- og oksidasjonsmotstand

    Beskytter bilkomponenter mot slitasje og høytemperaturoksidasjon, og forlenger levetiden i motorer, turbiner og eksossystemer over hele verden.

  • Allsidige alternativer for diameter og lengde

    Tilgjengelig i forskjellige størrelser for tilpassede termiske beleggapplikasjoner, som støtter effektiv bruk i bilproduksjonsanlegg på tvers av globale markeder.

Video av  Monel K500 Wire

DLX Alloy sin Termisk sprøytetråd leverer uovertruffen høytemperaturbeskyttelse for kritiske eiendeler innen kraftproduksjon og avfallsbehandling. Med konkurransedyktige engrospriser, masserabatter og verdensomspennende frakt, tilbyr DLX Alloy høyytelses, pålitelige Termisk sprøytetråd løsninger skreddersydd for dine krevende industrielle malingskrav.

Spesifikasjon

Spesifikasjon av  Monel K500 S pray Wire

Termisk sprøytetrådTermisk sprøytetråd

Punkt Inconel 625 Ni95Al5 45CT Monel 400 Monel K500 HC-276 Cr20Ni80
C ≤0,05 ≤0,02 0,01-0,1 ≤0,04 ≤0,25 ≤0,02 ≤0,08
Mn ≤0,4 ≤0,2 ≤0,2 2,5-3,5 ≤1,5 ≤1,0 ≤0,06
Fe ≤1,0 N/A ≤0,5 ≤1,0 ≤1,0 4,0-7,0 N/A
P ≤0,01 ≤0,01 ≤0,01 ≤0,01 ≤0,01 ≤0,01 ≤0,02
S ≤0,01 ≤0,01 ≤0,01 ≤0,01 ≤0,01 ≤0,01 ≤0,01
Si ≤0,15 ≤0,2 ≤0,2 ≤0,15 ≤0,5 ≤0,08 0,75-1,6
Cu N/A N/A N/A hvile 27-33 N/A N/A
Ni hvile hvile hvile 65-67 hvile hvile hvile
Co N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A
Al ≤0,4 4-5 N/A ≤0,5 2,3-3,15 N/A N/A
Ti ≤0,4 0,4-1 0,3-1 2,0-3 0,35-0,85 N/A N/A
Cr 21.5-23 ≤0,2 42-46 N/A N/A 14.5-16 20-23
NB 3,5-4,15 N/A N/A N/A N/A N/A ≤1,0
Mo 8,5-10 N/A N/A N/A N/A 15-17 N/A
V N/A N/A N/A N/A N/A ≤0,35 N/A
W N/A N/A N/A N/A N/A 3,0-4,5 N/A
Urenheter ≤0,5 ≤0,5 ≤0,5 ≤0,5 ≤0,5 ≤0,5 ≤0,5

fabrikk

PAKKEpakke

TERMISK SPRAYTRÅD

Søknadsfelt

Søknadsfelt for Monel K500 Termisk sprøytetråd

  • Belegg på motorkomponenter til biler

    Påfør Monel K500 termisk sprøytetråd for beskyttende lag på stempler, ventiler og sylinderhoder, for å øke motstanden mot varme og korrosjon i kjøretøy med høy ytelse.

  • Beskyttelse av eksosanlegg

    Ideell for belegging av lyddempere, katalysatorer og rør, og gir langsiktig holdbarhet mot termisk tretthet og miljøeksponering i bileksosapplikasjoner.

  • Chassis og fjæringsdeler

    Bruk denne nedbørsherdede wiren til å forsterke undervognselementer mot rust og slitasje, egnet for terrengkjøretøyer og kommersielle kjøretøy i forskjellige geografiske klimaer.

  • Turbin- og turboladerbelegg

    Forbedre turbosystemer for biler med termiske belegg i nikkellegering for forbedret effektivitet og lang levetid i racing og tunge applikasjoner.

  • Ettermarked bilreparasjoner

    Perfekt for restaurering og vedlikehold av veteranbiler eller kjøretøyer med mye kjørelengde, og tilbyr pålitelige termiske sprayløsninger for globale biltjenester.

TERMISK SPRAYTRÅD

DLX Fordel

Fordel med Monel K500  Termisk sprøytetråd

DLX ALLOY

Om DLX ALLOY

CH ANGZHOU DLX ALLOY CO, LTD  ble etablert i 2002 og har fått ISO9001 internasjonalt kvalitetsstyringssystemsertifikat og SGS-sertifikat. Vår fabrikk er profesjonell i å undersøke og produsere spesiallegeringsmateriale. Fra smelting, trekking, varmebehandling, etterbehandling og testing .Vi tilbyr nikkelbaserte, kobberbaserte og jernbaserte legeringer, inkludert superlegering, sveisematerialer, anti-korrosjonslegering, presisjonslegering, FeCrAl legering, { NiCr legering, CuNi legering, ståltråd, stav, bånd, bånd, rib, etc. rør, plate.

DLX ALLOYDLX ALLOY

Fordelen med DLX ALLOY

  • Engros- og masserabatter  – Spesielle priser for store volumbestillinger.

  • Rask og global frakt  – Pålitelige leveringsalternativer over hele verden.

  • Sertifisert og høykvalitetsmateriale  – Oppfyller AWS-, ASTM- og ISO-standardene.

  • Egendefinerte bestillingsstørrelser  – Tilgjengelig i spoler, spoler og alternativer for kutt i lengde.

  • Garantert lagertilgjengelighet  – Klar for umiddelbar sending.

  • Skreddersydde tilpasningstjenester – Tilbyr personlig tilpassede legeringsspesifikasjoner og trådkonfigurasjoner for å matche dine unike krav.

  • Prøver levert – Gir prøver for testing, og sikrer at du velger det perfekte produktet med tillit.

DLX ALLOY

TERMISK SPRAYTRÅD

DLX ALLOY

FAQ

Vanlige spørsmål om  DLX Monel K500 Super Alloy Wire

1.Hva gjør Monel K500 Termisk sprøytetråd overlegen for korrosjonsbestandige applikasjoner?

Monel K500 er en nikkel-molybden-krom-superlegering som gir eksepsjonell motstand mot et bredt spekter av korrosive miljøer, inkludert sterke syrer, klorider og svovelforbindelser, og overgår mange rustfrie stål i grop- og sprekkkorrosjonsscenarier.

2.Hvordan brukes DLX Monel K500 Super Alloy Wire i termiske spraybeleggsprosesser?

Denne ledningen mates inn i termiske sprøytepistoler for lysbuespraying eller flammespraying, og skaper beskyttende metallbelegg på overflater for å øke holdbarheten, med applikasjoner i HVOF og plasmaspraying for resultater med høy ytelse.

3.Er Monel K500 nikkellegering Termisk sprøytetråd egnet for marin korrosjonsbeskyttelse?

Ja, dens utmerkede motstand mot kloridioner og sjøvann gjør den til et toppvalg for belegging av marine strukturer, offshore-plattformer og skipskomponenter for å forhindre korrosjon og forlenge levetiden.

4. Hvilke mekaniske egenskaper tilbyr DLX Monel K500 Super Alloy Wire for industriell bruk?

Den har høy strekkfasthet, god duktilitet og lav termisk ekspansjon, noe som sikrer robust ytelse i krevende termiske sprayapplikasjoner samtidig som sveisbarhet og formbarhet opprettholdes.

5.Kan Monel K500 Termisk sprøytetråd tilpasses for spesifikke behov for korrosjonsbestandig belegg?

Absolutt, DLX varianten kan skreddersys i diameter og lengde for ulike termiske sprøyteutstyr, med muligheter for tilpassede legeringer for å møte unike industrielle krav innen kjemisk prosessering og forurensningskontroll.

TERMISK SPRAYTRÅD

Tidligere: 
Neste: 

Produktkategori

Kontakt

Ta kontakt

Vi implementerer omfattende kvalitetskontroll i alle ledd, inkludert råvarer, produksjonsprosesser og ferdige produkter.
E-post dlx-group@dlx-alloy.com
Telefon 13218680935
Adresse NO.32 West Taihu Road, Xinbei-distriktet, Changzhou, Jiangsu, Kina
Følg oss
Forespørsel
Produkter
Om oss
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU DLX ALLOY CO., LTD. ALLE RETTIGHETER FORBEHOLDT.